امروز برابر است با :28 فوریه, 2021
nvidia انویدیا

هوش مصنوعی جدید NVIDIA

شرکت nvidia و هوش مصنوعی جدید آن ها

اِنویدیا (به انگلیسی: nVidia Corporation) یک شرکت آمریکایی و پیشگام در امر تکنولوژی‌های کارت‌های ویدئویی، گرافیکی، ایستگاه‌های کاری، رایانه‌های شخصی، handheld و… در سرتاسر جهان است. اِن ویدیا یک فروشنده اصلی مدارهای مجتمع (IC) متناسب برای مادربرد کامپیوتر شخصی، پردازنده‌های گرافیکی (واحد پردازش گرافیکی، GPUs) کارت‌های گرافیکی و رسانه و وسائل ارتباطاتی برای کامپیوترهای شخصی و کنسولهای بازی از قبیل ایکس باکس اصل (Xbox)، پلی‌استیشن ۳ و… می‌باشد.

در ادامه با نارنجی شو همراه باشید.

سبد محصولات اِن ویدیا شامل پردازنده‌های گرافیکی، پردازنده‌های ارتباطات بی سیم، تراشه‌های کامپیوتر شخصی (هسته مادربورد – منطقی) و نرم‌افزارهای پخش رسانه‌های دیجیتالی می‌باشد. از خیلی لحاظ، اِن ویدیا مانند رقیبش ATI است، برای اینکه هر دو کمپانی در یک نقطه شروع کردند به فروش کامپیوتر شخصی اما بعداً کارهایشان را در تراشه‌ها برای کاربردهای غیرکامپیوتر شخصی (PC) گسترش دادند. اِن ویدیا کارت‌های گرافیک را به بازار خرده فروشی نمی‌فروشد، در عوض تمرکزش بر روی پیشرفت و ساخت تراشه‌های جی پی یو (GPU) می‌باشد.

شرکت انویدیا در موفقیتی مهم یک هوش مصنوعی با نام GameGAN ساخته که میتونه کپی مشابه بازی Pac-Man رو فقط با نگاه کردن به اون بسازه!

‏این هوش مصنوعی که به مناسبت ۴۰ سالگی بازی Pac-Man ساخته شده، تنها با نگاه کردن به بازی شدن بازی پک من تونسته قوانین بازی، قابلیت های اون، تعداد جان ها و … رو بفهمه و با استفاده از این اطلاعات، یک بازی مشابه از صفر بسازه! این هوش مصنوعی تا به حال کدهای بازی پک من رو ندیده.

هوش مصنوعی GameGAN با ۵۰ هزار ساعت دیدن بازی پک من تمرین داده شده. به خاطر اینکه چنین زمان بازی کردنی از انسان برنمیاد، یک هوش مصنوعی دیگه برای بازی کردن این بازی توسعه دادن. اما مشکل این هوش مصنوعی بازیکن این بوده که زیادی عالی بازی میکرده و تعداد باخت هایی که داشته خیلی کم بوده بنابراین هوش مصنوعی GameGAN باخت های زیادی نتونسته ببینه تا اطلاعاتش که در مورد بازی و باخت در اون کامل بشه.

این هوش مصنوعی هنوز نمیتونه بازی های گرافیکی و ۳ بعدی بسازه اما انویدیا گفته این هوش مصنوعی در اینده میتونه به کمک بازی ساز ها بیاد و در ساخت بازی و ساخت، ترکیب و تکمیل مراحل به اونها کمک کنه.

انویدیا قرار هست بازی ساخته شده توسط این هوش مصنوعی رو تابستان امسال در دسترس عموم قرار بده.

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *