امروز برابر است با :28 فوریه, 2021

اگر قصد این رو داشتید که به دنیای جالب و زیبای اینترنت اشیاء وارد شوید بدون شک اسم ماژول های آردوینو رو شنیدید.این ماژول ها برد هایی هستند که برای راحت تر شدن کار شما عزیزان توسط Arduino آماده شده اند و براحتی میتوانید روی آن ها برنامه بنویسید و از پورت ها و ماژول های مکمل برای ساخت پروژه خودتون استفاده کنید.

نرم افزار آردوینو ای دی ای ( Arduino IDE)

Arduino ide یک نرم افزار برای برنامه نویسی روی انواع ماژول ها و آی سی های مختلف الکترونیک ساخته شده و محیط مناسب برای این کار رو فراهم کرده. حتی این نرم افزار انواع مثال ها برای انجام کار های مختلف روی ماژول های مختلف رو در خود جای داده است.

آیا  Arduino IDE فقط برای برنامه نویسی روی ماژول های آردوینو هست؟

اگر بخواهیم صراحتاً به این سوال پاسخ بدهیم خیر شما با این نرم افزار میتونید روی انواع برد هایی که حتی طراحی Arduino نیستند برنامه نویسی کنید. بر های مختلفی مثل Node MCU یا Wemos یا حتی ESPduino و… ولی برای برنامه نویسی روی این ماژول ها ابتدا باید فایل های مورد نیاز آن ها را دانلود نصب کنید.

 

این نرم افزار در نسخه های مختلفی برای سیستم عامل های متفاوتی عرضه شد همینطور نسخه تحت وب آن نیز موجود است. نصب این نرم افزار بسیار ساده میباشد و برای شروع میتوانید به سایت رسمی آردوینو با کلیک بر روی لینک مراجعه کنید و فایل نصبی را دانلود و اجرا کنید. و البته این نرم افزار رایگان میباشد و نیاز به خرید لایسنس یا کرک نمیباشد و فقط نصب کنید و لذت ببرید.

 

محیط نرم افزار آردوینو Arduino IDE

وقتی این نرم افزار رو نصب کنید با یک محیط ساده سفید آبی رو به رو خواهید شد که در نوار باللا هم ۵ منو اصلی و ۵ دکمه قرار دارد:

نرم افزار آردوینو Arduino IDE

نرم افزار Arduino IDE

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *